koncentrācijas nometne Kristum

šon gadījās iet garām labās vēsts lūgšanu angāram ūnijas ielā. un tad man pēkšņi pieleca: fundamentālisms izskatās tieši tāds.
aiz autostāvvietas dzeloņdrāšu žoga paceļas rievota skārda celtne bez logiem, ar izaugumu augšā, kas tik ļoti atgādina tos torņus, ko izmanto, lai šautu uz ieslodzītajiem, ja tie mēģinās bēgt. ir tikai vienas durvis, un pie tām stāv sardze.
fundamentālisms apgalvo, ka sargā vērtības, bet sargā tās visai īpatnēji – kā koncentrācijas nometnē, kur gan var ieiet, bet nevar iziet pēc brīvas gribas. dzeloņdrātis ir pavērstas tā, lai ārā gribētāji, uz augšu kāpdami, pret tām atdurtos un kristu atpakaļ, stāvvietas asfaltētajā plakanumā. un tad viņi tiks ieraudzīti no sargtorņa – apdauzīti, asiņaini, dzīvības pilni – un viņi tiks pārtraukti ar trāpīgu šāvienu vispārējās taisnības vārdā. vērtības klusi trūdēs skārda krātuves dzīlēs, pasargātas, neredzētas, neredzamas – par viņām visi runās, tās pielūgs, bet ne-redzēs, neļaus tām dzīvot, iemājot cilvēkos, elpot, attīstīties.
nē, Kristu nevar ieslodzīt skārda kastē aiz žogiem, pielūgt tā, it kā viss par viņu jau būtu skaidrs, nevar runāt par viņa dzīvību tā, it kā būtu runa par viņa nāvi – ar sērām un pareiziem ģīmjiem, pelēkā gaismā un liekulīgi – Kristus dzīvo, viņš elpo, staigā ar mums pa šīs pilsētas ielām, garām pareizām baznīcām un lūgšanu šķūņiem, garām bīskapiem un teologiem, garām feministiēm un mačo, garām tiem, kas visu jau definējuši, ieslodzījuši plauktu krātiņos –
Kristus ir tur, kur pareizā, formulētā pasaule nevēlas iet, jo tad viņai sāpēs, tad viņa nezinās, tad viņai būs jāpieņem jaunas definīcijas. Kristus ir tur, ielās, pagrabos, izmisumā, tukšumā, sāpēs, priekā, dzīvībā, kustībā, meklējumos – Kristus ir tur, kur mēs vēl neesam atraduši drosmi pieskarties.

say something

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.